StoryEditor

Festiwal smaków i kultur na Gruene Woche 2019 w Berlinie

W Berlinie ruszyły międzynarodowe targi Gruene Woche. W tym roku swoich przedstawicieli ma tu ponad 70 krajów z całego świata. Oprócz krajów członkowskich Unii Europejskiej można zwiedzać wystawy takich państw jak: Maroko, Kazachstan, Azejberdżan, Kenia, Peru czy Norwegia.
18.01.2019., 15:01h
Oficjalna ceremonia otwarcia berlińskich targów odbyła się w czwartkowy wieczór w City Cube na terenie Messe Berlin. Zorganizowała ją Finlandia, która jest w tym roku krajem partnerskim Gruene Woche. Finowie przygotowali wspaniały program artystyczny, zawierający multimedialny koncert fortepianowy i pokazy tańca oraz poczęstunek fińskimi specjałami kulinarnymi.

W oficjalnej części ceremonii otwarcia głos zabierali goście targów, czyli: minister ds. wyżywienia i rolnictwa Niemiec Julia Kloeckner, minister rolnictwa Finlandii Jari Leppä, unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan oraz szef związku niemieckich rolników i zarazem przewodniczący Copa/Cogeca Joachim Rukwied. W uroczystości otwarcia berlińskich targów brał także udział polski minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Natomiast otwarcie wystawy dla wszystkich zwiedzających nastąpiło w piątek rano. I tu podobnie jak w latach poprzednich nie było niespodzianek – wszystkie wejścia targowe od razu szturmowane były przez tłumy gości z całego świata. Na targach jest co podziwiać, bo to nie tylko przegląd kulinariów z wielu krajów Europy i Świata, ale także prawdziwy festiwal kultury. Pełno tu muzyki, tańca i śpiewu – zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć.

Także Polska ma swoją strefę na targach. Znajdują się tam 3 stoiska regionalne: Wielkopolska, Dolny Śląsk i Pomorze wraz z Kujawami oraz stoisko polskich ministerstw pod szyldem Polen Schmeckt (Polska Smakuje).
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 04:34