Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Grupa Ciech wprowadza Halvetic na hiszpański rynek środków ochrony roślin

Obrazek

Halvetic – innowacyjny środek ochrony roślin w ofercie firmy Ciech - zdobywa kolejny europejski kraj. To preparat bazujący na opatentowanej technologii BGT, umożliwiającej zmniejszenie ilości substancji aktywnej nawet o 50 proc. na hektar – w porównaniu do istniejących standardów – przy zachowaniu wysokiej skuteczności preparatu.

Karol Pomeranek20 września 2022, 14:07
Jak czytamy w komunikacie prasowym, za dystrybucję produktu w tym położonym na Półwyspie Iberyjskim kraju będzie odpowiadała należąca do Grupy Ciech hiszpańska spółka Proplan.

Hiszpania kluczowym rynkiem

Hiszpania jest dla nas kluczowym rynkiem nie tylko ze względu na wielkość, ale także z uwagi na obecność Proplanu – hiszpańskiego dystrybutora środków ochrony roślin działającego od blisko 20 lat, który w 2018 roku został przejęty przez Grupę Ciech – mówi Wojciech Babski, prezes zarządu Ciech Sarzyna i szef biznesu AGRO Grupy CIECH. 

Proplan działa na południu Europy, w północnej Afryce i Ameryce Południowej, co z pewnością umożliwi nam skuteczniejszą ekspansję Halvetic w tych regionach świata. Jednocześnie, ten innowacyjny produkt pozwoli na dalszy rozwój biznesu Agro Ciech i zwiększenie udziału naszej sprzedaży poza Polską – docelowo do ok. 50 proc. w kolejnych latach – szacuje.

W zgodzie ze strategią „Od pola do stołu”

Jak podaje Grupa Ciech, Halvetic to herbicyd na bazie glifosatu, oparty o innowacyjną i opatentowaną technologię BGT („Better Glyphosate Technology”®), która pozwala na utrzymanie dotychczasowej wysokiej skuteczności substancji aktywnej przy obniżeniu jej dawki na hektar o połowę, w porównaniu do istniejących standardów. 

Zdaniem firmy w ten sposób produkt wpisuje się w strategię „Od pola do stołu”, polegającą m.in. na ograniczeniu stosowania środków ochrony roślin o 50 proc. do 2030 roku. 
Kilka ciekawostek:
  • w 2021 roku Halvetic zanotował bardzo udany debiut w Polsce
  • wielkość rynku glifosatu szacowana jest w Hiszpanii na ok. 50 mln dolarów, a w całej Europie – na ok. 440 mln dolarów
  • choć specyfika upraw na Półwyspie Iberyjskim i w Europie Środkowej znacząco się różni, to podczas testów polowych przeprowadzonych w Hiszpanii Halvetic wykazał wysoką skuteczność
  • odpowiedzialna za dystrybucję Halvetic w Hiszpanii spółka Proplan ma w swoim portfelu ok. 200 rejestracji produktów w 45 krajach
  • Grupa Ciech jest obecna ze swoją ofertą środków ochrony roślin w ok. 50 krajach na całym świecie.
oprac. kp


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)