StoryEditor

Jak uważać na nielegalne środki ochrony roślin w internecie?

Wchodzimy w okres robienia zakupów nie tylko nawozów, ale i środków ochrony roślin. Niewątpliwym ułatwieniem jest robienie ich za pomocą internetu. Dlatego też ruszyła już szósta edycja wspólnej kampanii edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Policji oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin – pod hasłem Kupując podróbki, tracisz wiele razy!
22.02.2024., 10:47h

Jak ustrzec się przed zakupem nielegalnego produktu?

Aby ustrzec się przed zakupem nielegalnego produktu, po pierwsze trzeba sprawdzić na stronie MRiRW czy środek jest zarejestrowany. Legalny produkt będzie posiadał etykietę w języku polskim, która będzie trwale przytwierdzona do opakowania.

PAMIĘTAJ o odnowieniu szkolenia z zakresu stosowania środków ochrony roślin!

Trzeba również pamiętać, że sprzedawca ma obowiązek wystawić dowód zakupu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Sprzedawca nie może być anonimowy, powinien posiadać nazwę firmy, NIP, siedzibę lub adres.
  • Sprzedawca może sprzedawać środki ochrony roślin po obowiązkowym uzyskaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie wprowadzania środków ochrony roślin do obrotu lub konfekcjonowania tych środków prowadzonego przez PIORiN.
  • Sprzedawca może sprzedawać wyłącznie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu w Polsce przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, umieszczone w rejestrze środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu zezwoleniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

na podst. PIORiN

Bernat Patrycja

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 14:31