Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Grzegorz Leszczyński: modelowy i zrównoważony rozwój gospodarstw rodzinnych na Podlasiu

Obrazek

Podlasie mlekiem i miodem płynące - czy takie pozostanie po wdrożeniu Zielonego Ładu? Rozmawiamy na ten temat z Grzegorzem Leszczyńskim, prezesem Podlaskiej Izby Rolniczej. Zobacz wywiad!

Dorota Kolasińska9 kwietnia 2022, 08:01
Przed rolnikami nowe wyzwania kreowane przez europejskich polityków. Wizja rozwoju gospodarstw musi się pokrywać z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu, który w swoich celach wyznacza kierunek uwzględniający ochronę klimatu i środowiska oraz poprawę dobrostanu zwierząt. Rolnicy będą poprzez realizację Ekoschematów niejako zachęcani do "korzystnych" zmian. Niektórzy twierdzą, że zielona rewolucja przyniesie więcej strat niż pożytku. 

Podczas konferencji o nowej WPR w Białymstoku rozmawialiśmy z Grzegorzem Leszczyńskim, prezesem Podlaskiej Izby Rolniczej. Podlaskie gospodarstwa od lat rozwijają się w kierunku mleczarskim, ale w sposób zrównoważony i można je uznać za modelowe wielopokoleniowe gospodarstwa rodzinne. W jaki sposób zmienią się po wdrożeniu Zielonego Ładu? Jak Izba wspiera rolników w dążeniu do osiągnięcia zrównoważoności?

Zobacz wywiad!Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)