Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kołakowski odchodzi z PiS i zakłada koło. Zwiąże się z AgroUnią?

Zawieszony za głosowanie przeciwko „Piątce dla zwierząt” poseł PiS Lech Kołakowski zapowiedział swoje odejście z partii. Wraz z nim planuje odejść kilku innych posłów. - Decyzje są już podjęte. Prawdopodobnie PiS utraci większość sejmową – powiedział w radiu RMF FM Kołakowski. Wiele wskazuje na to, że nowo powstające koło będzie związane z AgroUnią.

Kamila Szałaj17 listopada 2020, 13:05
Nietrafiona nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt ma swoje polityczne konsekwencje. Zawieszeni posłowie planują odejście z PiS. Dziś rano o takiej decyzji poinformował poseł Lech Kołakowski. Zaznaczył, że wraz z nim partę opuści kilka osób. 

- Dziś odchodzę z PiS. Nie jesteśmy uciekinierami, jesteśmy bohaterami, którzy walczą o sprawy polskiej wsi. Bardzo szanuję kolegów za ich stanowisko. To grupa kilku osób. Rozmawiamy o nazwie koła. Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem – powiedział w radiu RMF FM Kołakowski.

Jeśli dojdzie do rejestracji koła, PiS straci większość w Sejmie.

Kołakowski pytany o to, czy w grupie osób, które także planują dołączenie do nowo powstającego koła jest były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, odpowiedział oględnie, że prowadzone są rozmowy. 

- Zapraszamy innych parlamentarzystów do wejścia do koła - dodał. 

Przyznał, że kluczową, choć nie jedyną, przyczyną jego odejścia była „Piątka dla zwierząt”.

- Nie godzę się z zapisami tej ustawy, bo faktycznie to jest bubel prawny. Ona przelała czarę goryczy, bo szkodzi polskiej wsi - tłumaczył gość Roberta Mazurka. I dodał, że protest przeciw piątce dla zwierząt był zasadny. 

- Na czele stanął Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii, któremu należy podziękować. To jest współczesny patriotyzm, to jest racja stanu. Byt ekonomiczny wsi gwarantuje rozwój naszej wsi - powiedział Kołakowski.

Prowadzący zapytał więc o to, czy nowe koło będzie związane z AgroUnią.

- Będzie to koło skupiające kilku posłów, reprezentujących sprawy polskiej wsi. Z Michałem Kołodziejczakiem pozostajemy w kontakcie. Cenię go jako prezesa, który dba o interesy rolników. Bardzo cenimy działania broniące interesów polskiej wsi i tu AgroUnia odgrywa szczególną rolę. To lider polskiej wsi – zaznaczył poseł, nie odpowiadając jednak na pytanie o przyszłą współpracę z AgroUnią. 

Jednak według dzisiejszych informacji money.pl nowa frakcja parlamentarna będzie współpracowała z AgroUnią. 

Poniekąd potwierdził to Michał Kołodziejczak w swojej wypowiedzi na profilu facebookowym AgroUnii.

- Gratuluję posłowi Kołakowskiemu postawy, bo jest pierwszym człowiekiem, który odchodzi i będzie budował coś nowego. I w tym budowaniu będziemy mocno go wspierać – mówił Michał Kołodziejczak.


– Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, komu zależy na dobru polskiego rolnictwa. Z tych odrzuconych ziaren i cegieł może powstać piękna budowla – dodał.

ksz, na podst. RMF FM, AgroUnia, Money.pl, fot. Facebook/Lech-Antoni-Kołakowski


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)