Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Paweł Kukiz wspiera rolniczy OPZZ

Obrazek

Znany muzyk rockowy, a ostatnio także kandydat na urząd Prezydenta RP - Paweł Kukiz pojawił się na sobotnim II Kongresie Krajowym OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Bartłomiej Czekała16 marca 2015, 10:04

Kukiz udzielił swego poparcia rolnikom i wyraził nadzieję, że ich protesty będą się nasilały i wspólnie z innymi grupami zawodowymi zmuszą rząd do wprowadzenia zmian oraz reform. Muzyk znany z wieloletnich występów na scenie w zespołach: AYA RL, Piersi, czy Kukiz & Borysewicz, zapewne liczy na pozyskanie rolniczego elektoratu w majowych wyborach prezydenckich. Obecnie różne sondaże dają mu od 1 do 5 proc. poparcia.

Podczas kongresu OPZZ, na którym pojawił się Paweł Kukiz, pierwszoplanową role grał jednak Sławomir Izdebski wraz z towarzyszącą mu Renatą Beger. Szef OPZZ przekonywał rolników, że postulaty przekazane rządowi i ministrowi rolnictwa nie zostały spełnione, a władze są przekonane, że rolnicy rozpoczęli prace polowe i protesty się skończyły.

– Oni myślą, że zeszliśmy z dróg pokonani, ale nie mają racji – mówił podczas kongresu Izdebski. – Dzisiaj podjęliśmy uchwałę, powołaliśmy koordynatorów wojewódzkich, którzy mają miesiąc czasu na przygotowanie zjazdów wojewódzkich, a 18 kwietnia organizujemy wielką manifestację w Warszawie – zapowiedział.

Izdebski dodał, że tym razem skala protestów będzie jeszcze większa, ponieważ do rolników przyłączą się górnicy, hutnicy, pielęgniarki, położne i kolejarze. Wszyscy mają 18 kwietnia wyjść na ulice Warszawy i upomnieć się o swoje prawa.

Szef OPZZ poinformował również o planowanych kolejnych akcjach protestacyjnych rolników w całym kraju. Związkowcy chcą blokować tory kolejowe oraz te przejścia graniczne, którymi do Polski wjeżdża duńska i niemiecka wieprzowina. bcz

Na zdjęciu: Manifestacja rolników pod gmachem resortu rolnictwa - luty 2015.

Fot. Beba1 z 1
Podczas II Kongresu Krajowego OPZZ RiOR Paweł Kukiz poparł rolnicze postulaty.

Podczas II Kongresu Krajowego OPZZ RiOR Paweł Kukiz poparł rolnicze postulaty.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)