Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Korbanek traci ciągniki

Obrazek

Tylko do końca tego roku spółka Korbanek będzie oferowała ciągniki Fendt, Massey Ferguson, Challenger i sprzęt marki Fella.

Jan Józefowicz27 kwietnia 2017, 18:43

O zmianie polskiego sprzedawcy ciągników Massey Ferguson mówiło się od dawna, ale z czasem ta informacja przygasła. Aż tu nagle zaskakująca informacja z centrali AGCO, która zapowiada zmiany o zdecydowanie większej skali:

- Chcielibyśmy przekazać nasze serdeczne podziękowania dla firmy Korbanek za dobrą i wieloletnią współpracę z AGCO - powiedział Rob Smith, Senior Vice President AGCO i Dyrektor Generalny na Europę i Bliski Wschód. - Państwo Korbanek i ich zespół to profesjonalni partnerzy biznesowi, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju AGCO w Polsce.
To jednoznacznie wskazuje, że koncern podjął decyzję o głębokiej restrukturyzacji działań sprzedażowych w Polsce.

Wdług informacji koncernu, polski oddział obejmie nadzór nad wszystkimi markami maszyn i ciągników  rolniczych sprzedawanych przez AGCO. Celem jest dynamiczny rozwój całej gamy produktów.
To element strategii rynkowej AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu (EME). Obecnie polski oddział AGCO ma własne, współpracujące z punktami dilerskimi zespoły sprzedażowe dla marek Challenger i Valtra. Po zmianach, do tych dwóch marek dołączy także sprzęt z logo Fendt i Massey Fergusson.

AGCO i spółka Korbanek będą kontynuować współpracę do końca trwania wspomnianej umowy. W okresie przejściowym firma z Tarnowa Podgórnego i jej sieć dilerów zapewni sprzedaż, serwis techniczny i dostawę części oraz obsługę gwarancyjną dla klientów posiadających maszyny Fendt i Massey Ferguson.

Strategia handlowa i rynkowa AGCO dla obszaru EME ma na celu zacieśnienie współpracy z  klientem końcowym oraz zwiększenie jego wiedzy i doświadczenia w zakresie wiodących marek sprzętu rolniczego oferowanego przez AGCO. Realizację tego celu zapewni poszerzenie oferty produktowej i dedykowana sieć dilerów. 

Z czasem AGCO planuje wprowadzić dwa kanały dystrybucji i rozwijać sieć dilerów w Polsce. Jeden kanał dystrybucji obejmie marki Fendt i Valtra, a drugi markę Massey Ferguson. Obecni i przyszli dilerzy będą mogli ubiegać się o franczyzę w odniesieniu do wybranej marki i dalej rozwijać współpracę z AGCO.
oprac. jj

Fot. firmowe1 z 2
AGCO restrukturyzuje działania sprzedażowe w Polsce.

AGCO restrukturyzuje działania sprzedażowe w Polsce.

2 z 2
AGCO restrukturyzuje działania sprzedażowe w Polsce.

AGCO restrukturyzuje działania sprzedażowe w Polsce.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)