StoryEditor

Korbanek traci ciągniki

Tylko do końca tego roku spółka Korbanek będzie oferowała ciągniki Fendt, Massey Ferguson, Challenger i sprzęt marki Fella.
27.04.2017., 18:04h

O zmianie polskiego sprzedawcy ciągników Massey Ferguson mówiło się od dawna, ale z czasem ta informacja przygasła. Aż tu nagle zaskakująca informacja z centrali AGCO, która zapowiada zmiany o zdecydowanie większej skali:

- Chcielibyśmy przekazać nasze serdeczne podziękowania dla firmy Korbanek za dobrą i wieloletnią współpracę z AGCO - powiedział Rob Smith, Senior Vice President AGCO i Dyrektor Generalny na Europę i Bliski Wschód. - Państwo Korbanek i ich zespół to profesjonalni partnerzy biznesowi, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju AGCO w Polsce.
To jednoznacznie wskazuje, że koncern podjął decyzję o głębokiej restrukturyzacji działań sprzedażowych w Polsce.

Wdług informacji koncernu, polski oddział obejmie nadzór nad wszystkimi markami maszyn i ciągników  rolniczych sprzedawanych przez AGCO. Celem jest dynamiczny rozwój całej gamy produktów.
To element strategii rynkowej AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu (EME). Obecnie polski oddział AGCO ma własne, współpracujące z punktami dilerskimi zespoły sprzedażowe dla marek Challenger i Valtra. Po zmianach, do tych dwóch marek dołączy także sprzęt z logo Fendt i Massey Fergusson.

AGCO i spółka Korbanek będą kontynuować współpracę do końca trwania wspomnianej umowy. W okresie przejściowym firma z Tarnowa Podgórnego i jej sieć dilerów zapewni sprzedaż, serwis techniczny i dostawę części oraz obsługę gwarancyjną dla klientów posiadających maszyny Fendt i Massey Ferguson.

Strategia handlowa i rynkowa AGCO dla obszaru EME ma na celu zacieśnienie współpracy z  klientem końcowym oraz zwiększenie jego wiedzy i doświadczenia w zakresie wiodących marek sprzętu rolniczego oferowanego przez AGCO. Realizację tego celu zapewni poszerzenie oferty produktowej i dedykowana sieć dilerów. 

Z czasem AGCO planuje wprowadzić dwa kanały dystrybucji i rozwijać sieć dilerów w Polsce. Jeden kanał dystrybucji obejmie marki Fendt i Valtra, a drugi markę Massey Ferguson. Obecni i przyszli dilerzy będą mogli ubiegać się o franczyzę w odniesieniu do wybranej marki i dalej rozwijać współpracę z AGCO.
oprac. jj

Fot. firmowe

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 08:54