Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mechanizacja na Czarnym Lądzie

Obrazek

Szybszy rozwój afrykańskiego rolnictwa, to cel coraz większego grona producentów maszyn rolniczych.

Jan Beba26 stycznia 2016, 11:26

Specjalną wersję nieskomplikowanych traktorów przeznaczonych między innymi na rynek w Kenii przygotował koncern Agco. Zaledwie 36-konny ciągnik marki Massey Ferguson, ma być pierwszym krokiem tamtejszych rolników ku pełnej mechanizacji gospodarstw, co pozwoli zwiększyć produkcję żywności w tym regionie. Jak informują przedstawiciele Agco, spośród blisko 60 milionów gospodarstwa w Afryce, aż 77% produkuje tylko na własne potrzeby, wykonując wszelkie prace ręcznie. Kolejne 19% gospodarstw jest zmechanizowana w niewielkim stopniu, a zaledwie 4% to średnie i duże przedsiębiorstwa rolnicze, produkujące na rynek. Odpowiedzią koncernu na sytuację rolnictwa w Afryce ma być przygotowanie specjalnej oferty prostych w obsłudze traktorów i maszyn, dostępnych w akceptowalnej dla lokalnych gospodarstw cenie. Pakiet obejmuje m.in. traktory o mocy od 55 do 85 KM wraz z maszynami towarzyszącymi.

Także polski producent ciągników i maszyn rolniczych – firma Ursus od kilku lat prowadzi działania mające na celu sprzedaż swoich maszyn na Czarnym Lądzie. Kontrakty obejmujące dostawę ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych realizowane są do Tanzanii i Etiopii. Umowy, mówią między innymi o dostarczeniu ponad 5 tys. traktorów i przyczep. beb, AgE

 

Fot. firmowe1 z 4
Traktor Massey Ferguson 35 z rozsiewaczem nawozów.

Traktor Massey Ferguson 35 z rozsiewaczem nawozów.

2 z 4
MF 35 dysponuje mocą 36 KM.

MF 35 dysponuje mocą 36 KM.

3 z 4
Prosty w obsłudze ciągnik, odpowiedzią na potrzeby afrykańskiego rolnictwa.

Prosty w obsłudze ciągnik, odpowiedzią na potrzeby afrykańskiego rolnictwa.

4 z 4
Linia montażowa traktorów Ursus w Etiopii.

Linia montażowa traktorów Ursus w Etiopii.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)