Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Najlepszy młody mechanik 2017

Obrazek

Po wielomiesięcznych zmaganiach młodych mechaników, dziś po finałowych potyczkach poznaliśmy najlepszego młodego mechanika.

Paulina Janusz-Twardowska22 września 2017, 12:55
Jak co roku na targach Agroshow odbyły się finały konkursu Młody Mechanik na Medal organizowanego PIGMiUR. W tegorocznej edycji konkursu, do którego eliminacje zaczęły się już w marcu przystąpiło 240 uczniów z 30 techników rolniczych.

Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się 10 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy dziś przystąpili do konkursu z teorii oraz praktyki. Po zaciętej i wyrównanej walce, w której liczyła się wiedza oraz zdolności manualne, komisja konkursowa ogłosiła wyniki.

I miejsce – Adam Kontowski ZSR Lututów,
II miejsce – Krzysztof Kałat ZSP nr. 1 w Gnieźnie,
III miejsce – Adam Wiśniewski, ZSOiZ Mońki.

Jak mówił Karol Wesołowski z  PIGMiUR tegoroczny konkurs odznaczał się, tak jak w latach poprzednich wysokim poziomem merytorycznym.
– Młodzi jeszcze powinni dokształcać się w zakresie praktyki, by kończąc szkołę mieć zawód w ręce. Mam nadzieję, że dzięki zmianom w systemie edukacji już za parę lat zadania praktyczne nie będą sprawiać żadnego kłopotu – mówił po konkursie.


Pj-t


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)