Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Polska i Chiny rozmawiają o współpracy rolnej

Obrazek

- Liczymy na kontynuację intensywnego dialogu w dziedzinie rolnictwa – mówi Krzysztof Jurgiel o aktualnym stanie polsko-chińskiej współpracy rolnej.

Aleksandra Galus8 listopada 2016, 13:39

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś (8.11) z chińskim ministrem rolnictwa Han Changfu. Politycy omawiali aktualną współpracę polsko-chińską w dziedzinie rolnictwa oraz wymianę handlową i ekspercko-naukową. Ostatnie wizyty polskich przedstawicieli w Chinach dały nowy impuls do rozwoju stosunków gospodarczych z Państwem Środka w obszarze rolnym.

– Chiny są największym partnerem gospodarczym Polski w Azji. Liczymy na kontynuację intensywnego dialogu w dziedzinie rolnictwa na różnych szczeblach, także w ramach formuł wielostronnych, takich jak „16+1”. Liczymy, że dzięki aktywnemu uczestnictwu wszystkich państw formatu, stworzymy jeszcze lepsze warunki dla przedsiębiorców do prowadzenia wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi – mówił Krzysztof Jurgiel w drugim dniu oficjalnej wizyty w Chińskiej Republice Ludowej.

Han Changfu podkreślił, że Chiny przywiązują ogromną wagę do rozwoju współpracy w formacie „16+1”, o czym świadczy liczba organizowanych w ramach tego mechanizmu wydarzeń. Polska, jako najsilniejsze gospodarczo państwo „szesnastki”, jest dla Chin ważnym partnerem, również ze względu na ogromny potencjał polskiego rolnictwa – powiedział chiński minister.  Oprac. ag

Fot. MRiRWPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)