Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pożar strawił gospodarstwo - trwa zbiórka pieniędzy dla rolniczej rodziny z Kozubowa!

Obrazek

Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę części gospodarstwa, które 12 grudnia strawił pożar w gminie Brudzew. Sześcioosobowa rodzina straciła pasze dla zwierząt, słomę, maszyny i budynek magazynowy.

Karol Pomeranek16 stycznia 2023, 20:32

W gaszeniu pożaru brało udział 17 zastępów strażackich

Przypomnijmy, 12 grudnia ubiegłego roku we wsi Kozubowo w gminie Brudzew, wybuchł pożar w budynku w gospodarstwie rolnym, w którym składowano słomę i maszyny rolnicze. Mimo wielogodzinnej akcji gaśniczej, w której brało udział 17 zastępów strażackich, nie udało się nic uratować. Spłonęła pasza dla zwierząt (owies, pszenżyto, żyto, mielone ziarno kukurydzy, śruta rzepakowa, śruta sojowa) słoma, maszyny oraz cały budynek.

„Dbaliśmy o to, żeby mieć spore zapasy”

– To był nowy budynek, który zbudowaliśmy dzięki dotacji z Unii Europejskiej – opowiada Barbara cytowana przez portal turek.net. – W środku były spore zapasy i paszy i zboża. Żeby otrzymać dotację musieliśmy zwiększyć ilość naszego bydła. W tej chwili mamy około 100 sztuk zwierząt. Dbaliśmy o to, żeby mieć spore zapasy, wszystko było suchutkie i dobrze zabezpieczone – dodaje. 

Jak podkreśla serwis, gospodarze nie przewidzieli tylko jednego – ognia.

„Łukaszewscy nigdy nie przechodzili obojętnie obok ludzkich potrzeb”

Dziś można pomóc rodzinie za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, gdzie ruszyła specjalna zbiórka.

– Barbara i Marcin mają 4 dzieci: Julka (12 lat), Adaś (9 lat), Michał (5 lat) i Zosia (1 rok). Barbara jest pielęgniarką, dobrze wie co znaczy nieść pomoc innym. Łukaszewscy nigdy nie przechodzili obojętnie obok ludzkich potrzeb. Jak tylko mogli wspierali rodzinę i znajomych w potrzebie. Teraz sami potrzebują pomocy, ponieważ chcą odbudować magazyn. W obliczu tragedii jaka ich spotkała, apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli. Liczy się każdy gest, nie tylko finansowy ale także w postaci płodów rolnych. Bliższe informacje pod numerem telefonu 665 234 661 – apelują mieszkańcy okolicznych miejscowości, znajomi i przyjaciele.

źródło, fot.: zrzutka.pl


1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)