Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Suszarnia zbożowa na Opolszczyźnie stanęła w ogniu

Obrazek

Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Namysłowie, jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kluczborku oraz sześć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Zawiść, OSP Lubnów, OSP Domaradzka Kuźnia, OSP KSRG Domaradz, OSP KSRG Fałkowice, OSP KSRG Pokój, walczyły z pożarem suszarni w miejscowości Kopalina.

Karol Pomeranek10 listopada 2022, 12:53
Jak relacjonuje st. kpt. Piotr Brach z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Zawiść stwierdzono że doszło do pożaru zboża zgromadzonego w suszarni znajdującej się na terenie prywatnej posesji, a przed przybyciem na miejsce ratowników właściciel suszarni z wykorzystaniem taśmociągu kubełkowego usunął z niej około 15 ton zboża.

– Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną, odłączeniu zasilania w energię elektryczną urządzenia, podaniu dwóch prądów wody do wnętrza suszarni oraz na palące się zboże, opróżnieniu zbiornika z zalegającego zboża, przelaniu wodą zboża celem dogaszenia ognia, sprawdzeniu obiektu za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia zarzewi ognia, a także udzieleniu pomocy medycznej właścicielowi i pracownikowi, którzy uskarżali się na ból głowy oraz brzucha oraz przekazaniu ich przybyłemu na miejsce ZRM – wylicza strażak. 
fot.: KP PSP w Namysłowie


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)