Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rejestracja zwierząt po nowemu. Prezydent podpisał ustawę

Ułatwienia dla hodowców trzody chlewnej niebawem staną się faktem. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Ma być prościej i łatwiej. A jednocześnie nie wzrośnie zagrożenie dalszego rozwoju afrykańskiego pomoru świń.

wk16 sierpnia 2018, 08:27
Nowelizacja ustawy podczas prac parlamentarnych nie wzbudziła wiele kontrowersji. 

– Projektowana ustawa będzie miała pozytywny wpływ na działalność małych i średnich przedsiębiorców zajmujących się utrzymaniem zwierząt gospodarskich i obrotem nimi, zmniejsza też obciążenia administracyjne związane z rejestracją zwierząt – zachwalał projekt poseł sprawozdawca Leszek Galemba z Prawa i Sprawiedliwości. Jedyne wątpliwości dotyczyły tego czy poluzowanie przepisów nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla dalszego rozwoju afrykańskiego pomoru świń.

Pozostało 82 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ