Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rosja: Rząd przeznaczy dodatkowe środki na rozwój obszarów wiejskich

Obrazek

Rząd Federacji Rosyjskiej na polecenie prezydenta Rosji przeznaczy dodatkowe 6 miliardów rubli z funduszu rezerwowego na realizację programu państwowego „Zintegrowany rozwój obszarów wiejskich”. Na posiedzeniu rządu zapowiedział to premier Michaił Mishustin. Projekt odpowiedniego rozporządzenia przedstawił Minister Rolnictwa Dmitriy Patrushev.

17 lipca 2021, 12:27

- Na rozwój obszarów wiejskich dziś przeznaczymy kolejne 6 mld rubli (312 mln zł). Taka decyzja została również podjęta na polecenie głowy państwa. 2 mld z nich trafi na wsparcie wiejski

ch kredytów hipotetycznych. To dodatkowo poprawi warunki mieszkaniowe nie mniej niż 14 tysięcy rodzin, a na koniec roku – nie mniej niż 35 tysięcy rodzin – powiedział Michaił Mishustin.

Według Ministra Rolnictwa Federacji Rosyjskiej, około 2,8 mld z 6 mld rubli zostanie przeznaczone na zwiększenie bezpieczeństwa infrastruktury społecznej i inżynieryjnej w ramach projektu „Nowoczesny wygląd obszarów wiejskich”. Fundusze te umożliwią przeprowadzenie pewnych działań w 26 regionach kraju. Ponadto planuje się przeznaczenie ponad 1 mld rubli na tworzenie i aranżację placów zabaw dla dzieci i boisk sportowych, terenów rekreacyjnych, organizację oświetlenia, infrastrukturę dla pieszych w 44 regionach Federacji Rosyjskiej.

Jak zauważył na spotkaniu Dmitriy Patrushev, biorąc pod uwagę już przyznane środki, finansowanie programu państwowego w 2021 roku wyniesie łącznie 40,5 mld rubli.

mk


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy