Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Stowarzyszenie POLPROWET powołało nowego członka Zarządu

Obrazek

Decyzją Walnego Zgromadzenia Robert Kaszyński dołączył do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET. Zastąpi on Karolinę Brodziak.

Dominika Mulak15 września 2021, 10:25
- Jest to ważny czas dla polskiej weterynarii – zmiana zapisów prawa unijnego jak również dalszy dynamiczny rozwój rynku z konsolidacją i tworzeniem nowych struktur właścicielskich to nowe wyzwanie dla branży. W moim przekonaniu bardzo istotne jest, że w jedynej organizacji będzie słyszalny również głos spółki dystrybucyjnej, która stanowi ważne ogniwo komunikacji pomiędzy producentami i klientami ostatecznymi – lekarzami weterynarii, ale również właścicielami zwierząt. Dzięki temu jesteśmy w stanie reprezentować wspólny interes wszystkich zaangażowanych podmiotów i aktywnie przyczyniać się do dalszego rozwoju branży jak również podnoszenia standardów utrzymania i opieki nad zwierzętami – tłumaczy Robert Kaszyński. Wzmocni on stowarzyszenie w ważnym momencie dla polskiej i europejskiej weterynarii, bowiem obecnie dyskutowane zmiany związane z dostępnością leków przeznaczonych dla zwierząt będą znacząco wpływały na kształt lecznictwa zwierząt w Polsce oraz przełożą się także na branżę dystrybutorów i producentów leków weterynaryjnych.

Kim jest Robert Kaszyński?


Nowo wybrany członek Zarządu jest od ponad 20 lat związany z branżą weterynaryjną. Jako lekarz weterynarii prowadził praktykę małych zwierząt, następnie karierę zawodową związał z biznesem zaczynając jako doradca klienta następnie awansował do lokalnych i regionalnych ról kierowniczych. Od lipca 2021 pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki MEDiVET, gdzie kieruje ponad 250 osobowym zespołem.

POLPROWET reprezentuje 14 wiodących producentów i dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując 80% polskiego rynku. Firmy z branży mające swoich reprezentantów w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii narzędzia do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)