Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

„PiS zostawił polskich rolników”? Protestują już ponad 30 godzin

Obrazek

Protesty rolnicze cały czas trwają. Dzisiejszy miał miejsce w Chełmie, a sznur kilkuset ciągników zablokował drogę krajową nr 12, prowadzącą do granicy z Ukrainą. „Polska żywność to niepodległość” to hasło, które dzisiaj towarzyszyło uczestnikom. Czy władze zajmą się rozwiązaniem i w końcu zareagują? Już dziś spotkanie Michała Kołodziejczaka z ministrem rolnictwa!

Patrycja Bernat18 stycznia 2023, 15:05

18 stycznia 2023 roku rolnicy z AgroUnii nadal protestują w Chełmie. Kolumny ciągników zablokowały drogę krajową nr 12, która jest przelotówką, na której codziennie poruszają się ciężarówki zmierzające w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą i w drugą stronę w głąb Polski.

Rolnicy blokują, bo są przeciwni napływowi żywności z Ukrainy

Blokada została ogłoszona na czas 48 godzin, a rolnicy w dalszym ciągu walczą o zablokowanie importu zboża z Ukrainy, które zalewa polski rynek. Nasz kraj, jak podkreślają rolnicy, miał być jedynie tranzytem dla towarów z Ukrainy, te jednak w Polsce pozostają, a producenci nie mogą sprzedać swoich plonów w cenach gwarantujących opłacalność. 

Rząd PiS zostawił polskich rolników

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii uczestniczył w proteście i zaznaczył, że protest odbywa się w głównej mierze, dlatego że rząd PiS zostawił polskich rolników z problemem i biernie patrzył na niszczenie dorobku producentów żywności.

– Rząd PiS robi w ten sposób przysługę wielkim międzynarodowym koncernom, które przywożą zboże zza granicy – mówił Kołodziejczak.

To nie koniec, czas na rozmowy z ministrem Kowalczykiem

Minister rolnictwa został zaproszony, aby porozmawiać z protestującymi, jednak odmówił wizyty na Lubelszczyźnie. Z kolei Michał Kołodziejczak został zaproszony do gmachu ministerstwa rolnictwa w Warszawie.- Po zachowaniu ministra rolnictwa widzimy, że strajk będzie zaostrzony - mówi Michał Kołodziejczak. Po spotkaniu o godzinie 19:30 odbędzie się konferencja prasowa. 

- Liczba ciągników pokazała, jak wielki jest problem. Mamy nieudolne władze, które od wielu miesięcy nie potrafią poradzić sobie z problemem zalewania Polski zbożem z zagranicy – zaznaczył Kołodziejczak.Czytaj także: Protesty rolników z AgroUnii i Solidarności RI: rolnicy czekają na ministra Kowalczyka


Bernat Patrycja
fot: inf. pras. AGROuniaPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)