Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ursusy pojadą do Warszawy

Obrazek

10 autobusów elektrycznych marki Ursus od przyszłego roku będzie wozić mieszkańców stolicy. Warszawa dołączy do Torunia i Lublina – miast, w których także funkcjonowac będą pojazdy producenta.

Jan Beba21 października 2016, 10:55

Dostawę 10 elektrobusów dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie zrealizuje w przyszłym roku konsorcjum Ursus S.A., AMZ Kutno oraz Ursus Bus.  Autobusy, które przyjadą do Warszawy z Lublina wyposażone będą w napęd elektryczny zasilany bateriami litowo-jonowymi o mocy 150 kWh. Pozwoli to na pokonanie w warunkach miejskich ok. 170 km. Zasięg może się jednak zmniejszyć, gdy w autobusie pracować będzie ogrzewanie lub klimatyzacja.

Krótkotrwałe ładowanie baterii może się odbywać na przystanku przez łacze typu plug-in, natomiast zasadnicze ładowanie w specjalnej stacji. Naładowanie baterii w 100% zająć ma pięć godzin. Nowe pojazdy kosztowac będą łacznie ok. 25 mln zł. 

Przetarg na dostawę do stolicy autobusów elektrycznych, w którym wygrała propozycja Ursusa jest elementem strategii przyjętej przez MZA, według której do 2020 roku na warszawskich ulicach jeździć ma 136 elektrycznych pojazdów. Obecnie miasto zakupiło już 10 autobusów elektrycznych. W przyszłości będzie więc okazja na zdobycie kolejnych zamówień.

Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym pasażerów wozić będą pojazdy z logo Ursusa. Taką przyjemność będą mieli także mieszkańcy Torunia, gdzie producent wygrał przetarg na dostawę 10 autobusów niskopodłogowych za 9,4 mln zł. Warto zauważyć, że od 2015 roku na ulicach Lublina spotkać można kilkadziesiąt niskopodłogowych trolejbusów. Pojazdy zasilane z pantografu wykonywane są w ramach konsorcjum z firmą z Ukrainy. Wartość zrealizowanej umowy wynosi ok. 53 mln zł netto.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)