Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Uwaga na fałszywe weterynaryjne produkty lecznicze!

Obrazek
GIW poinformował, że na rynek mógł trafić fałszywy produkt leczniczy, weterynaryjny. Istnieje prawdopodobieństwo, że powstał w Turcji i nie zawiera substancji, która powinna się znajdować w jego składzie.  
Dorota Kolasińska12 maja 2021, 11:32
Główny Lekarz Weterynarii ostrzega, że na rynek mógł trafić fałszywy produkt weterynaryjny, który wykryto w Libanie. Istnieje podejrzenie, iż produkt został wyprodukowany w Republice Turcji.

– Badania próbek sfałszowanego produktu leczniczego weterynaryjnego Apivar przeprowadzone przez VETO-PHARMA SAS wykazały, że produkt nie zawiera w swoim składzie substancji czynnej: amitraza. Na powierzchni paska do zawieszania w ulu w sfałszowanym produkcie leczniczym weterynaryjnym Apivar znajduje się gęsta ciecz o silnym, nieprzyjemnym zapachu „rozpuszczalnika”. Paski sfałszowanego produktu różnią się także wyglądem od produktu oryginalnego. Krawędzie pasków posiadają pęknięcia/nierówności i wypukłe okręgi w rogach. Istnieje prawdopodobieństwo, iż paski sfałszowanego produktu leczniczego weterynaryjnego Apivar są wytwarzane w innym procesie niż oryginalny produkt leczniczy tj. poprzez wtryskiwanie, a nie przez wytłaczanie – informuje GIW.

Zaznacza, że produkt o tej nazwie jest sprzedawany w UE w 20 krajach, a więc jest prawdopodobne, że trafił także na nasz rynek. 

Nie znana jest na razie szkodliwość dla pszczół fałszywych pasków, jednak warto się mieć na baczności! 

oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.pl
fot. poglądowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)