Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

„Wagary z przyrodą”, jak można spędzić pierwszy dzień wiosny na UP w Poznaniu?

21 marca świętowaliśmy nadejście astronomicznej wiosny, w ten dzień Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprosił uczniów na wspólne spędzenie tego czasu podczas kolejnej już edycji „Wagarów z Przyrodą”. Jakie atrakcje czekały na uczestników?

Patrycja Bernat22 marca 2023, 08:36
„Wagary z Przyrodą” to nie tylko alternatywna na spędzenie ciekawie pierwszego dnia wiosny, ale i możliwość poznania od podszewki jak ważne problemy związane z codziennym życiem rozwiązują pracownicy i studenci z wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.Dodatkowo jest to również okazja, podczas której młodzież może podjąć decyzję o swojej przyszłości i być może na jesień przyjechać na Uniwersytet Przyrodniczy już jako student.

„Wagary z Przyrodą” wiosenna tradycja

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Prodziekan ds. Studiów – prof. UPP dr hab. Zuzanny Sawinskiej oraz Dziekana wydziału prof. dr hab. Daniela Lipińskiego.
Dziekan podczas krótkiego wykładu opowiedział o kierunkach i możliwościach, jakie daje ukończenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Na zdjęciu prof. dr hab. Zuzanna Sawinska.

Kierunki studiów:
 • Biotechnologia,
 • Ochrona środowiska,
 • Rolnictwo,
 • Architektura krajobrazu,
 • Ogrodnictwo.
Istnieje również możliwość podjęcia studiów w języku angielskim na takich kierunkach, jak:
 • Agronomy,
 • Biotechnology,
 • Horticulture: seed science and technology.
Na „Wagary z Przyrodą” przyjechało aż 14 szkół z różnych miejscowości. Każda szkoła miała swojego opiekuna, który zapoznał uczniów z aż 23 różnymi tematami, które były omawiane na terenie nowoczesnego budynku Biocentrum.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, które odbywały się w laboratoriach, w salach wykładowych, mogli również wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, czy nawet zmierzyć zawartość chlorofilu w liściach roślin.

Czego mogli dowiedzieć się uczniowie podczas wizyty na uniwersytecie?

W katedrze Agronomii prowadzone były prezentacje, warsztaty laboratoryjne. Omawiano między innymi takie tematy, jak:
 • Czy rośliny odczuwają stres?
 • Jedzenie z marketu w naturalnym przebraniu.
 • „Przeminęło z wiatrem.. – jak rozsiewają się nasiona?”,
 • Pozytywne i negatywne aspekty występowania mikroorganizmów w środowiskach naturalnych.
 • Chwasty, choroby i szkodniki.

Jak zostać fitopatologiem? Na to pytanie odpowiedzieli przedstawiciele z katedry fitopatologii, natomiast w katedrze Genetyki i Hodowli Roślin, odbyły się warsztaty „Bioróżnorodność ukryta – czego nie zobaczymy gołym okiem”.

Na korytarzach Biocentrum, można było również odkryć piękno owadów, a także dowiedzieć się co kryje się na powierzchni, czyli nasiona pod lupą. O glebie, jako o źródle życia, posłuchać mogliśmy na stosiku katedry Gleboznawstwa.Podczas tego wydarzenia można było również podziwiać wystawione maszyny rolnicze w tym wszystkim dobrze znany traktor Ursus.Więcej w naszym filmie u góry artykułu! 
Bernat Patrycja


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)