Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Więcej kredytów dla młodych rolników

Obrazek

W najbliższą środę 22 kwietnia br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni współpracującym z nią bankom dodatkowe 20 mln zł na dopłaty do częściowej spłaty kapitału kredytów przeznaczonych na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych.

Bartłomiej Czekała19 kwietnia 2015, 10:02

Zwiększenie puli dotyczy zakupu ziemi przez młodych rolników w ramach linii kredytowej o symbolu MRcsk. Tym samym łączna kwota środków udostępniona bankom na ten cel wyniesie  50 mln zł.

O kredyty z linii MRcsk rolnicy mogą ubiegać się w 4 bankach, które dotychczas podpisały umowę o współpracy przy udzielaniu tego typu kredytów. Są to: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., SGB-Bank S.A. oraz Pekao SA. Pozostałe cztery banki wyłonione w drodze konkursu będą mogły udzielać kredytów dopiero po podpisaniu z Agencją umowy.

Pieniądze na kredyty z tej linii będą  dostępne na internetowej platformie PA. Dzięki temu banki współpracujące z Agencją będą mogły szybciej uruchomić akcję kredytową dla rolników i sprawniej ją przeprowadzić.

Od 1 kwietnia br. rolnicy mogą korzystać z preferencyjnych kredytów w ramach trzech linii kredytowych. Oprócz opisanej powyżej linii kredytowej  o symbolu MRcsk, środki z ARIMR umożliwiły też wybranym bankom uruchomienie kolejnych dwóch linii kredytowych, które służą umożliwieniu wznowienia produkcji w gospodarstwach rolnych dotkniętych klęskami żywiołowymi (K01 i K02). Agencja przewidziała na dopłaty do spłaty oprocentowania tych  kredytów zwanych "klęskowymi" 16,12 mln zł, co oznacza, że banki współpracujące z ARiMR mogą udzielić rolnikom kredytów klęskowych na łączną kwotę ok. 1 mld zł.
oprac. bcz
Źródło: ARiMR

Fot. CzekałaPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)