Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Groźne szkodniki w burakach cukrowych. Co czeka plantatorów tej wiosny?

Coraz więcej mówi się o szkodnikach buraka. Rolnicy są straszeni szarkiem komośnikiem i skośnikiem buraczakiem. Groźne są mszyce, płaszczyniec i przędziorki. Czy te szkodniki wystąpią w tym roku?

Tomasz Czubiński18 kwietnia 2021, 11:07
Wielu rolników zdecydowało się na wczesny siew buraków cukrowych w ostatniej dekadzie marca. Inni czekają z siewem, aż pogoda pozwoli wjechać w pole lub aż ziemia się odpowiedni nagrzeje. Tak czy inaczej jedno jest pewne - tej wiosny szkodniki na plantacjach z pewnością się pojawią. W różnych rejonach Polski rolnicy mają styczność z różnymi szkodnikami. Na wschodzie kraju sen z powiek plantatorom spędza szarek komośnik, a na zachodzie skośnik buraczak.

W rozmowie z prof. Markiem Mrówczyńskim wyjaśniamy czy szkodniki wystąpią, w jakich rejonach Polski stanowią zagrożenie i jak je monitorować oraz zwalczać.

Zapraszamy do obejrzenia filmu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)