Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

W Sejmie o prywatyzacji KSC

Obrazek

W piątek 22. listopada odbyła się w sejmowych kuluarach konferencja poświęcona prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Zorganizowali ją: Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC, NSZZ „Solidarność RI” Pracowników KSC i Związek Zawodowy Pracowników KSC.

22 listopada 2013, 14:28

 

Dopisali plantatorzy i cukrownicy. Pod koniec konferencji pojawił się też minister Stanisław Kalemba, który jednoznacznie poparł pomysł prywatyzacji plantatorsko-cukrowniczej KSC.

Niestety, nie przybył nikt z ministerstwa skarbu, choć ten resort trzeci już raz próbuje podejść w ostatnim czasie do prywatyzacji spółki cukrowej.

Uczestnicy spotkania mogli więc jedynie wyrazić swoje obawy, napić się kawy z „Polskim Cukrem” i posłuchać wystąpień prelegentów.

Xavier Astolfi, wiceprezes francuskiego koncernu „Crystal Union” opowiedział o zarządzaniu przedsiębiorstwem, które należy do rolników. Dr Adam Koziolek, prezes Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, wydawcy „top agrar Polska” przedstawił strukturę własnościową na europejskim rynku cukru. Wynika z niej, że 70% produkcji cukru w UE odbywa się w koncernach, które należą do rolników. Cóż zatem stałoby na przeszkodzie, by i KSC mogła być sprywatyzowana na rzecz rolników i pracowników cukrowni?

Szerzej temat prywatyzacji przedstawiamy w grudniowym wydaniu „top agrar Polska”. pł

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)