Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Pokaz użytkowości krów mlecznych – superczempiony i czempiony na Opolagrze

Po trzyletniej przerwie hodowcy bydła mlecznego wzięli udział w pokazie użytkowości krów mlecznych  w ramach Śląskiej Wystawy Bydła Hodowlanego podczas Opolagry, co jest niewątpliwym atutem tej wystawy.

12 czerwca 2022, 11:48

Pokazane publiczności krowy nie tylko ładnie się prezentują, ale i dostarczają dużo mleka. Wydajność przekraczająca dziesięć tysięcy kilogramów mleka od sztuki nie należy w województwie opolskim do rzadkości.

W sobotę dwa superczempionat przypadły Ośrodkowi Hodowli Zarodowej w Głogówku, ale wszyscy zdobywcy czempionatów byli zadowoleni, bo wiele tygodni przygotowań do wystawy nie poszło na marne.

W filmie głos zabierają:

  • Martin Ziaja, prezes Opolskiego Związku Hodowców Bydła,
  • Arnold Hurek, rolnik z Krośnicy,
  • Jarosław Jędraszczyk, wiceprezes Małopolskiego Centrum Biotechniki
  • Leszek Hądzlik, prezydent Krajowej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)