Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mleczne>

Więcej mleka dzięki wirtualnej rzeczywistości?

Obrazek

Rosja inwestuje więcej w krajowy przemysł mleczarski, ponieważ podaż produktów mlecznych spadła od czasu nałożenia sankcji na różne artykuły spożywcze w UE. Dzięki innowacyjnym metodom w hodowli bydła mlecznego Rosjanie chcą stać się bardziej konkurencyjni na rynku... Więc założą krowom okulary... 

Dorota Kolasińska27 listopada 2019, 11:25
Rosyjskie krowy mają w przyszłości produkować więcej mleka za pomocą okularów rzeczywistości wirtualnej (VR) i cyfrowych obrazów zielonych, bujnych łąk. W mroźną rosyjską zimę zwierzęta mogą zobaczyć symulowane pastwiska, a tym samym lepiej się zrelaksować. Według Ministerstwa Rolnictwa regionu moskiewskiego mogłoby to zwiększyć produkcję mleka.

Prototyp okularów jest już testowany na farmie w pobliżu stolicy Rosji.
Dzięki okularom VR możesz zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości. Są używane zarówno do gier komputerowych, jak i innych branż. Na przykład policjanci lub strażacy używają tej technologii do ćwiczenia operacji w nagłych wypadkach i ataków terrorystycznych.

Według raportów z Moskwy okulary są specjalnie dostosowane do kształtu głowy krów. Osiągnięto pewien sukces, gdyż krowy odczuwały mniej stresu, a całe stado było spokojniejsze. Badanie na dużą skalę ma na celu dalsze zbadanie tego urządzenia i efektów w postaci zwiększonej produkcji mleka. Według ministerstwa niektóre rosyjskie gospodarstwa rolne puszczają krowom muzykę klasyczną, bo podobno stymuluje produkcję mleka. 

Wprowadzenie innowacyjnych technologii w produkcji zwierzęcej ma wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności na rynku. 

oprac. dkol na podst. diclose.tv
Fot. disclose.tv


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)