StoryEditor

Jak kształtują się ceny mleka na Opolszczyźnie? Trendy i wyzwania branży

W obliczu rosnących kosztów produkcji i braku stabilności rynkowej polscy producenci stają przed wyzwaniem utrzymania rentowności. Ceny mleka w Polsce pozostają na wysokim poziomie, ale niepewność związana z eksportem i przyszłością mniejszych gospodarstw rysuje skomplikowany obraz branży.
11.04.2024., 08:00h

Sytuacja na rynku mleka się ustabilizowała. Mimo wysokich kosztów produkcja mleka jest bardziej dochodowa niż inne gałęzie produkcji rolnej. Są jednak obawy, że ceny skupu mleka wkrótce zaczną spadać. Hodowcy obawiają się, że mniejsze gospodarstwa, które nie zdążyły dostosować się do panujących warunków, będą likwidowane. Niepokój budzi też ewentualne zamknięcie granicy z Ukrainą, gdzie eksportowane są nadwyżki surowca i gotowych produktów. Spytaliśmy o opinie w tej sprawie hodowców z Opolszczyzny. Niektóre gospodarstwa mają za litr znacznie mniej niż 2 zł/l/, czyli średnia krajowa. 

Pozostało 92% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 22:21