Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>Ceny rzepaku>

Rynki rolne: Rzepak odbija się od sufitu

Rzepak drożeje do rekordowych rozmiarów, po czym odbija się od tego sufitu. Zdaniem ekspertów, w ślad za drożejącą ropą naftową, rzepak ma w dalszym ciągu perspektywę rosnących cen.

dr Juliusz Urban22 października 2021, 06:11
Kontrakty terminowe na soję wzrosły w reakcji na deklaracje Chin, że zamierzają zakupić amerykańską soję oraz na kolejną serię silnych wzrostów w oleju sojowym i w śrucie, które zamknęły wzrostami pięć kolejnych sesji. Soja na amerykańskiej giełdzie zaczyna odbijać się od dna na linii 470 USD/t i kosztuje już 488 dolarów. W czasie, gdy amerykańska soja wciąż jest najtańszą opcją na rynku eksportowym, zapowiadany jest strajk brazylijskich kierowców ciężarówek

Pozostało 88 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ