StoryEditor

AGRORANKING NBOR ciągników - jak oceniają maszyny nasi Czytelnicy?

T4.75 to najchętniej kupowany ciągnik marki New Holland z liczbą 114 rejestracji w 2022 roku. Zapytaliśmy o opinię rolników, którzy od kilku lat użytkują ten traktor. O tym, jak radzi sobie ten niespełna 80-konny ciągnik opowiedzieli nasi Czytelnicy.
02.03.2023., 08:03h

W pierwszym odcinku serii reportaży poświęconych najbardziej popularnym modelom 10 czołowych marek ciągników w Polsce, odwiedziliśmy użytkowników modelu T4.75. Ciągnik ma 4-cylindrowy 75-konny silnik F5C, o poj. 3,4 l. Wyposażony jest w układ hydrauliczny o przepustowości 48 l/min i ma możliwość zastosowania maksymalnie 3 sekcji rozdzielacza hydraulicznego.

Traktor wyposażony jest w przekładnię mechaniczną 12 × 12 z maksymalną prędkością jazdy 40 km/h. Jego masa to niespełna 3 tony. Uwagę przykuwa duża jak na tej wielkości ciągnik kabina z wygodnym fotelem i klimatyzacją. W obu gospodarstwach New Holland T4.75 pełni rolę niezastąpionego pomocnika. Rocznie przepracowuje ponad 500 mth, dość sporo jak na maszyny tak niewielkiej mocy. Ciągniki zostały ocenione przez rolników według ankiety Agroranking NBOR (niezależne badanie opinii rolników). Wyniki przedstawiamy poniżej.


Dobrze wyposażony ciągnik za przystępną cenę

Za przystępną cenę można mieć dobrze wyposażony ciągnik z pneumatycznym fotelem, klimatyzacją oraz hydraulicznym rewersem – mówi Kamil Jandy, młody rolnik, który wraz z ojcem prowadzi gospodarstwo w zachodniej Wielkopolsce...

Pozostało 89% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 02:55