Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Duże pieniądze dla byłych pracowników Ursusa

Obrazek

Właściciel marki Ursus wspiera byłych pracowników warszawskiej fabryki ciągników. Producent przekaże na ten cel pokaźną sumę.

Jan Beba21 października 2017, 18:24

Wsparcie w wysokości 1 mln zł na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej byłych pracowników fabryki Ursusów w Warszawie przekaże Ursus SA. W tej sprawie porozumienie społeczne podpisali przedstawiciele firmy Ursus i NSZZ „Solidarność”. Przekazana przez spółkę Ursus kwota ma stanowić wsparcie i podziękowanie byłym pracownikom Ursus  sp. z o.o. za zasługi dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz wkładu w wypracowanie siły marki Ursus. Pieniądze zostaną rozdysponowane w oparciu o statut fundacji Ursus, przy zaangażowaniu związków zawodowych.

– Chcielibyśmy docenić tych ludzi, którzy zostali pominięci przez państwo. W uznaniu za zasługi środowiska byłych pracowników Ursusa przekazujemy milion złotych, na rzecz fundacji, która przekaże te pieniądze właściwym osobom. Środki zostaną rozdystrybuowane wśród pracowników przy wsparciu zakładowych NSZZ „Solidarność” – oznajmił Karol Zarajczyk, prezes Ursus SA. Zostaną one przekazane zgodnie z konsultacjami z zakładowymi związkami zawodowymi.

 

– Dobrze, że doszło do dzisiejszego porozumienia. Pracownicy warszawskich zakładów Ursus przyczynili się do rozpowszechniania i udoskonalania marki słynnych polskich ciągników. Mają nieoceniony wkład nie tylko w rozwój Ursusa, ale i całej polskiej motoryzacji. Obecnemu Ursusowi życzę wielu sukcesów – mówi Andrzej Kierzkowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Ursus w Warszawie.

Udzielone przez przedsiębiorcę wsparcie jest wyjątkowym wydarzeniem w skali kraju i potwierdzeniem społecznej odpowiedzialności biznesu.

Fot. E. Mościcki - Województwo warszawskie w trzydziestolecie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, Wydawnictwo "Sport i Turystyka", Warszawa, firmowe,1 z 3
Porozumienie między Ursus SA, a NSZZ „Solidarność” Ursus.

Porozumienie między Ursus SA, a NSZZ „Solidarność” Ursus.

2 z 3
Porozumienie między Ursus SA, a NSZZ „Solidarność” Ursus.

Porozumienie między Ursus SA, a NSZZ „Solidarność” Ursus.

3 z 3
Porozumienie między Ursus SA, a NSZZ „Solidarność” Ursus.

Porozumienie między Ursus SA, a NSZZ „Solidarność” Ursus.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)