Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Ciągniki>

Wjechał w ciągnik jak na lodowisku. Sorry, taki mamy klimat... [wideo]

Obrazek

Zima lubi zaskakiwać, ale kierowcy nie mogą dać się zaskoczyć zimie! Trudne warunki na drodze, to nic szczególnego o tej porze roku i o kolizję na drodze nie trudno. Przekonał się o tym 21-letni kierowca volkswagena, który jak na lodowisku zjechał ze wzniesienia prosto w ciągnik.

Aleksandra Galus13 lutego 2018, 10:26
Wszyscy pamiętamy słowa minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej, która opóźnienia pociągów spowodowane oblodzeniem sieci trakcyjnej skomentowała słowami: „Sorry, mamy taki klimat”. Było to potem tematem nie tylko oburzenia Internautów, ale także licznych żartów i memów. Tymczasem zima nadal trwa w najlepsze i oblodzenia, bynajmniej nie tylko na torach, ale przede wszystkich na drogach, są rzeczą zupełnie normalną i należy się ich spodziewać, gdy rano wyjeżdżamy ciągnikiem lub samochodem na drogę. I nie ma się tu wcale z czego śmiać.

Przekonał się o tym 21-letni kierowca volksvagena, który w ostatni piątek rankiem, zjeżdżając ze wzniesienia ześliznął się i wjechał prosto w tył przyczepy rolniczej dopiętej do ciągnika. Wypadek zdarzył się w miejscowości Gałkowice, w okolicach Sandomierza (województwo świętokrzyskie). Kierowca volkswagena oraz trójka pasażerów została przewieziona do pobliskiego szpitala.

Drodzy Internauci, może to nudny truizm, ale pamiętajmy że okres zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano, gdy jezdnia może być oblodzona i śliska. Dlatego warto jednak zdjąć nogę z gazu.   

ag, info oraz foto: KPP Sandomierz
A tak ślizgają się ciągniki w niekorzystnych warunkach [wideo]:Czytaj także:
Wypadek: Zderzenie dwóch ciągników i osobówkiPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)