StoryEditor

Wjechał w ciągnik jak na lodowisku. Sorry, taki mamy klimat... [wideo]

Zima lubi zaskakiwać, ale kierowcy nie mogą dać się zaskoczyć zimie! Trudne warunki na drodze, to nic szczególnego o tej porze roku i o kolizję na drodze nie trudno. Przekonał się o tym 21-letni kierowca volkswagena, który jak na lodowisku zjechał ze wzniesienia prosto w ciągnik.
13.02.2018., 10:02h
Wszyscy pamiętamy słowa minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej, która opóźnienia pociągów spowodowane oblodzeniem sieci trakcyjnej skomentowała słowami: „Sorry, mamy taki klimat”. Było to potem tematem nie tylko oburzenia Internautów, ale także licznych żartów i memów. Tymczasem zima nadal trwa w najlepsze i oblodzenia, bynajmniej nie tylko na torach, ale przede wszystkich na drogach, są rzeczą zupełnie normalną i należy się ich spodziewać, gdy rano wyjeżdżamy ciągnikiem lub samochodem na drogę. I nie ma się tu wcale z czego śmiać.

Przekonał się o tym 21-letni kierowca volksvagena, który w ostatni piątek rankiem, zjeżdżając ze wzniesienia ześliznął się i wjechał prosto w tył przyczepy rolniczej dopiętej do ciągnika. Wypadek zdarzył się w miejscowości Gałkowice, w okolicach Sandomierza (województwo świętokrzyskie). Kierowca volkswagena oraz trójka pasażerów została przewieziona do pobliskiego szpitala.

Drodzy Internauci, może to nudny truizm, ale pamiętajmy że okres zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą się zmagać z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano, gdy jezdnia może być oblodzona i śliska. Dlatego warto jednak zdjąć nogę z gazu.   

ag, info oraz foto: KPP Sandomierz
A tak ślizgają się ciągniki w niekorzystnych warunkach [wideo]:Czytaj także:
Wypadek: Zderzenie dwóch ciągników i osobówki

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 14:26