Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Produkcja drobiu jak gra w totolotka

Produkcja drobiu przypomina grę w totolotka. Z jakimi problemami borykają się obecnie hodowcy?

11 września 2021, 12:23

Produkcja drobiu przypomina grę w totka. Przed kilku laty często zdarzało się, że niektóre rzuty, czyli wstawienia piskląt na fermę, przynosiły straty.

Przed rokiem sytuacja była na tyle dobra, że wstawianie piskląt do kurników i sprzedaż brojlerów szły pełną parą. Niestety przyszła pandemia, a potem decyzje o zakazie uboju rytualnego. Jesienią spadek cen był tak duży, że przy wzroście cen pasz oraz opału i energii elektrycznej spowodowało, że hodowcom zaczęło zaglądać w oczy widmo bankructwa.

Problemem są też patogeny w hodowlach powodujące problemy nie tylko na rynku polskim, ale i światowym. Dlatego władze Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego postanowiły przeznaczyć 10% pieniędzy na badania i rozwój.

Więcej informacji na temat obecnej sytuacji znajdziecie na filmie!

Wypowiadali się:

Marcin Wołczański Agroplon Głuszyna

Piotr Groehl rolnik z Zimnic Małych

Paweł Podstawka prezes zarządu Drobiarstwo Sp. z o. o. szef Funduszu Promocji mięsa Drobiowego

 

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż

1 z 3
Polscy drobiarze

Polscy drobiarze

2 z 3
Polscy drobiarze

Polscy drobiarze

3 z 3
Polscy drobiarze

Polscy drobiarze

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)