Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Drób>

Grypa ptaków – nowe ogniska w Pomorskiem i Wielkopolsce

Obrazek
Niestety okazuje się, że wirus grypy ptaków zadomowi się w Polsce, podobnie jak to było na początku bieżącego roku – na kilka miesięcy. Już zbiera żniwo –  GIW poinformował o trzech kolejnych ogniskach na bardzo dużych fermach drobiu. 
Dorota Kolasińska8 grudnia 2020, 09:15
GIW podał informację o trzech kolejnych ogniskach, jednak ku naszemu zdziwieniu żadne z nich nie dotyczyło Kaczkowa na Pomorzu i 203 tys. szt. drobiu przeznaczonych do uboju. 4 i 5 grudnia GLW otrzymał pozytywne wyniki badań grypy ptaków dla trzech innych gospodarstw. 

35 ognisko grypy ptaków w 2020 r. zostało stwierdzone w gospodarstwie, w którym utrzymywano 176 871 kur niosek, położonym w miejscowości Komiłowo, w gminie Kobylnica, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim.

36 ognisko grypy ptaków w 2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 72 394  indyków, położonym w miejscowości Tarnowa, w gminie Rakoniewice, w powiecie grodziskim, w województwie wielkopolskim.

37 ognisko grypy ptaków stwierdzono na fermie utrzymującej około 714 000 kur niosek, położonej w miejscowości Kiełpiny, w gminie Siedlec, w powiecie wolsztyńskim, w województwie wielkopolskim.

Ponadto GIW podał w innym komunikacie, że Białoruś z uwagi na występowanie grypy ptaków w Polsce wprowadziła dodatkowe restrykcje dla woj. wielkopolskiego. Dla przypomnienia, nadal obowiązują poprzednie dla województwa lubelskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, łódzkiego, śląskiego i lubuskiego. Niebawem dojdzie ograniczenie dotyczące woj. pomorskiego. 

Oprac. dkol na podst. wetgiw.gov.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)