Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Drób>

Krajowa Rada Drobiarstwa o wzroście cen mięsa drobiowego

Obrazek
KRD–IG opublikowała oświadczenie dotyczące wzrostu cen mięsa drobiowego. W ostatnich dniach w środkach masowego przekazu pojawiło się wiele informacji oraz doniesień dotyczących nagłego i wysokiego wzrostu cen drobiu. 
Dorota Kolasińska19 marca 2020, 12:11

– Chcielibyśmy zaznaczyć, że producenci drobiu nie szczędzą sił i środków, by utrzymać swoją produkcję na dotychczasowym poziomie. Jako branża zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę pełnimy w czasach kryzysu i jak istotne jest zapewnienie społeczeństwu świeżej, zdrowej i spełniającej najwyższe standardy żywności – czytamy w oświadczeniu KRD-IG, zaniepokojona podwyżkami cen mięsa drobiowego w sklepach. W związku z epidemią koronawirusa w każdej branży pojawiają się podobne problemy – związane z dostępnością pracowników czy zakłóceniami w transporcie, w szczególności międzynarodowym, jednak jak podkreśla KRD–IG nie uzasadniają one wysokich podwyżek cen żywności dla konsumentów. 

– W wyniku gwałtownego wzrostu zapotrzebowania w ubiegłym tygodniu obserwowany był również wzrost cen na niektóre rodzaje mięsa drobiowego, głównie mięsa kurczaków, w tym filetów z piersi. Jednak poziom ich wzrostu oferowany dla branży drobiarskiej w żaden sposób nie odzwierciedlał wzrostu cen dla konsumentów. 

 Obecnie ceny oferowane zakładom przetwórczym powróciły do poziomu średnich cen z ubiegłych tygodni. W przypadku np. mięsa indyczego takie wzrosty nie nastąpiły i od wielu tygodni zauważamy tylko niewielkie wahania cen. Trzeba również mieć na uwadze, że otrzymywana cena jest wypadkową wielu czynników, w tym również oczekiwań hodowców. Jako branża pragniemy zaapelować do dystrybutorów o pełną transparentność i prezentowanie cen, po jakich odbierają towar od producentów. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli zobaczyć różnicę między ceną, jaką płaci klient w sklepie, a ceną jaką otrzymuje producent – czytamy w oświadczeniu KRD–IG.

oprac. dkol na podst. krd-ig.com.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy