Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Drób>

Wielkopolska – grypa ptaków w zagłębiu drobiarskim

Niestety po ostatnim potwierdzeniu grypy ptaków na Lubelszczyźnie, wysoce zjadliwy wirus pojawił się na ogromnej fermie kur niosek w Wielkopolsce. Problem jest poważny, bo w okolicy zlokalizowane są wielkotowarowe fermy drobiu... 

Dorota Kolasińska2 stycznia 2020, 22:31
Dzisiaj informowaliśmy o potwierdzonych ogniskach grypy ptaków na Lubelszczyźnie. Późnym wieczorem (2.01.2019 r.) dotarły do nas informacje, że wysoce zjadliwy wirus zaatakował także w Wielkopolsce. W miejscowości Topola-Osiedle w gm. Przygodzie w powiecie ostrowskim wykryto wirus grypy ptaków na fermie kur nieśnych. 

W kurniku utrzymywanych jest 38 tys. kur niosek produkujących jaja konsumpcyjne. W pobliżu znajduje się kolejna ferma, na której utrzymywane jest 27 tys. szt drobiu, które najprawdopodobniej również zostaną zlikwidowane, ze względów prewencyjnych. Obecnie trwa zabezpieczenie odpowiedniej ilości dwutlenku węgla, przy pomocy którego nastąpi uśpienie ptaków. 

Jutro o godz. 9.00 zbierze się Powiatowy Sztab Kryzysowy odnośnie kolejnych działań, które należy podjąć, aby zabezpieczyć okoliczne fermy. Podobnie jak w przypadku pierwszego ogniska, wyznaczone zostaną strefy  – w promieniu 3 km obszar zapowietrzony i 7 km obszar zagrożony, w których zostaną wprowadzone restrykcje.

Aktualizacja 3.01.2020 godz. 7:30

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwołał sztab kryzysowy dziś na godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)