Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Forum Rolników i Agrobiznesu>

#ForumTopAgrar: Czy hodowla nadąża za zmianami klimatu?

Zmiany klimatyczne dotykają praktycznie każdego rolnika, ale także hodowców roślin, którzy powinni także reagować na te skrajne sytuacje pogodowe. To odmiana jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o powodzeniu uprawy.

dr Maria Walerowska27 listopada 2019, 14:33

Partnerem jednego z paneli tematycznych uprawowo-technicznych była firma Rapool, która dobrze jest znana rolnikom z hodowli rzepaku. Z Arturem Kozerą z hodowli Rapool rozmawialiśmy na temat tego jak hodowcy reagują na ekstremalne warunki klimatyczne, które ostatnio nam towarzyszą. Okazuje się, że jednym z kierunków hodowli rzepaku jest właśnie poszukiwanie odmian lepiej tolerujących okresowe niedobory wody, zwłaszcza w okresach newralgicznych w rozwoju rzepaku, jak choćby przed kwitnieniem. Artur Kozera, podkreślał, że w aktualnym portfolio firmy są już takie odmiany rzepaku. Koniecznie obejrzyj film, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat!


ZOBACZ WYWIAD!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)