Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Fotowoltaika i biogaz>

Biogazownie rolnicze. Korzyści dla gminy i jej mieszkańców. Cz. 1

Biogazownie rolnicze w polskim krajobrazie nie są żadną nowością, ale nadal nie ma ich w Polsce aż tak wiele i dlatego nie wszyscy wiedzą jak one działają i w jaki sposób wytwarzają biogaz rolniczy, z którego następnie produkowana jest energia elektryczna i ciepło. Naszą podróż po polskich biogazowniach rozpoczęliśmy od Boleszyna.

Bartłomiej Czekała10 września 2021, 17:18
Boleszyn to niewielka miejscowość położona przy granicy woj. warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów to właśnie w tej wsi znajduje się jedno z trzech największych gospodarstw rolnych w gminie Grodziczno. Oprócz hodowli trzody chlewnej, funkcjonuje w nim nowoczesna biogazownia rolnicza, która zaopatruje w ciepło 250 domów, dwie szkoły oraz kościół, a także innowacyjną betoniarnię. 

Jak mieszkańcy okolicznych wsi podchodzą do boleszyńskiej biogazowni? Czy właścicielowi tej instalacji trudno było przeprowadzić taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w tym uroczym zakątku Warmii i Mazur. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Więcej informacji na stronie www.kowr.gov.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)