Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Z Mazur do Europy

Obrazek

Zbliża się dziesiąta edycja kulinarnego konkursu "Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy", która rozstrzygnie, jaki smak stanie się rozpoznawalny w szerszym gronie.

Ewelina Cisłak24 października 2015, 06:00

"Smak Warmi Mazur i Powiśla" to niezwykle smaczmny konkurs, o bardzo wysokim poziomie kulinarnym. Celem konkursu jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko – mazurskiego, opublikowanie ich w broszurze „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” oraz promocja jedynych w swoim rodzaju potraw i produktów specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego, tj. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, szkoły oraz organizacje zrzeszające osoby fizyczne, w tym koła gospodyń wiejskich.
Produkty regionalne będą oceniane w kategoriach:

1. Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego:
a) Produkty i przetwory mięsne,
b) Produkty i przetwory z ryb,
c) Produkty i przetwory mleczarskie, 
d) Miody,

2. Produkty regionalne pochodzenia roślinnego i produkty z grzybami:
a) Przetwory owocowe i warzywne (w tym grzyby i przetwory z grzybami oraz napoje bezalkoholowe),
b) Produkty zbożowe i cukiernicze.

3. Regionalne napoje alkoholowe.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.w–modr.pl.
Inf. ec na podstawie www.w–modr.pl.Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)