Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Nadchodzi czas siewów kukurydzy

Obrazek

Za tydzień święta, potem jeszcze tydzień i mamy kwiecień. W zależności od pogody, od połowy przyszłego miesiąca będzie można wjechać w pole z agregatami siewnymi kukurydzy. Jednak już teraz trzeba przygotować pole.

Tomasz Czubiński21 marca 2016, 09:53

O tym że najlepiej uczymy się na błędach, nie trzeba nikogo przekonywać. W numerze kwietniowym „top agrar Polska” od str. 108 przedstawiamy niezwykle ciekawy tekst, pokazujący na podstawie popełnianych błędów agrotechnicznych jak należy (jak nie należy) przygotować pole i prowadzić pierwszy etap uprawy kukurydzy. Przykładowo, nie każdy wie, że przyorując obornik na polu przeznaczonym pod kukurydzę, trzeba go głęboko umieścić w glebie. Różnica plonu ziarna pomiędzy orką na 15 cm a na 30 cm wynosi ponad 1,5 t/ha na korzyść orki głębokiej.

Ten i inne przykłady popełnianych błędów w uprawie kukurydzy znajdą państwo już w kwietniowym wydaniu „top agrar Polska.
tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)