Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Grimme z nową kopaczką do warzyw

Obrazek

Firma Grimme poszerza swoją paletę sprzętu do producentów warzyw o nową kopaczkę przenośnikową z serii WV. Kopaczka do warzyw będzie dostępna od przyszłego sezonu w szerokościach roboczych 1,4 m, 1,65 m oraz 1,8 m.

Jan Beba23 marca 2020, 17:42

WV to nowa seria kopaczek marki Grimme wyposażona w podbieracze łopatkowe delikatnie traktujące plon. Podbieracze dostępne są w wersji gumowej i szczotkowej. Jak zaznacza producent oba warianty są szczególnie elastyczne, bo w przypadku większego plonu odchylają się do góry, aby zmniejszyć nacisk na transportowane płody. Układ podbieraczy łopatkowych umożliwia delikatny transport na pierwszą taśmę odsiewającą. Dodatkowo po podniesieniu maszyny podbieracze łopatkowe zabezpieczają warzywa przed stoczeniem. Wszystko po to, by jak najlepiej spełnić wymagania firm skupujących czy klientów indywidualnych.

Możliwe jest wyposażenie pierwszej i drugiej taśmy odsiewającej w mechaniczny lub hydrauliczny wstrząsacz, który ma zapewnić wystarczające i delikatne odsiewanie także w trudnych warunkach zbioru.

Firma Grimme zwraca też uwagę na specjalnie opracowany system kół transportowych boogie, który zapewnia wyrównanie i ubicie podłoża, co zapobiega zagłębieniu się układanego w wałach plonu. System boogie ze sprężynami składa się z dwóch kół podporowych i pełnego wału zagonowego. Sprężyny zapewniają stały nacisk na wał zagonowy, a przez to zapobiegają przesuwaniu się przesianej ziemi przed wałem zagonowym. Poprawia to obsychanie, a przez to wytrzymałość i zdolność do przechowywania. Kolejnym aspektem przemawiającym za dobrym zagęszczeniem gleby jest mniejsza ilość ziemi  pobieranej podczas późniejszego zbioru przez zespół podbierający.1 z 1
System boogie ze sprężynami składa się z dwóch kół podporowych i pełnego wału zagonowego.

System boogie ze sprężynami składa się z dwóch kół podporowych i pełnego wału zagonowego.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)