Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Nowy siewnik z dozownikiem Magicsem 3D

Obrazek

Niebawem siewniki punktowe Arbos MS8000 Plus wyposażone będą w nowy dystrybutor nasion Magicsem 3D firmy MaterMacc.

Jan Beba19 marca 2020, 09:45

Przypisany do każdej sekcji rozdzielacz napędzany jest elektrycznie, co eliminuje potrzebę stosowania mechanicznych przekładni. Elektronika przejmuje też kontrolę nad pracą tarczy wysiewającej czy układem podciśnienia. Jak zdradza włoski producent, możliwy jest siew z prędkością 18 km/h. Ustawienia maszyny są regulowane z kabiny ciągnika, gdzie terminal wyświetla komunikaty o błędach i pokazuje dane zarejestrowane przez różne czujniki.

Obecnie zgarniacz nasion jest regulowany ręcznie przez operatora na podstawie bezpośredniej obserwacji wydajności dystrybutora nasion. Udogodnieniem dla rolników będzie automatyczny zgarniacz, który sam dostosowuje się do kształtu i wielkości używanych nasion. Czujnik umieszczony za punktem uwalniania nasion rejestruje liczbę i częstość wysiewania nasion – można natychmiast zidentyfikować i skorygować nieregularny siew. Siewniki z logo Arbos dostępne są w wersji na 6, 8, 9 lub 12 rzędów.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)