Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Siewnik poplonów od Pöttingera

Obrazek

Chcąc maksymalizować dopłaty unijne rolnicy muszą siać poplony. Ułatwieniem zadania może być specjalny siewnik. Teraz sprzęt umożliwiający wysiew nasion podczas uprawy gleby znajdziemy w ofercie firmy Pöttinger.

Paweł Twardowski23 października 2018, 10:14
Austriacki producent oferuje system Mulitiline. Jest to połączenie krótkiej brony talerzowej lub kultywatora z siewnikiem. Dodatkowo dzięki półzawieszanej konstrukcji sprzęt może współpracować z ciągnikami o mniejszej mocy. Zaletą systemu jest także możliwość wykorzystywania narzędzia uprawowego (brona talerzowa Terradisc lub kultywator Synkro) w pracy solo lub w połączeniu z siewnikiem. Może to być siewnik mechaniczny Vitasem lub pneumatyczny Aerosem. Istnieje także możliwość zawieszenia nowego siewnika do poplonów o nazwie Tegosem.

Nowy siewnik oferuje wysiew różnych gatunków nasion, zarówno drobnonasiennych, jak i grubonasiennych. Bez trudu Tegosemem wysiejemy trawy, gorczycę, rzepak lub groch czy fasolę. Sprzęt ma elektryczny napęd aparatu wysiewającego. To pozwala na precyzyjne ustawienie dawki nasion oraz utrzymywanie jej na stałym poziomie niezależnie od prędkości jazdy. Do kontroli prędkości pracy zestawu wykorzystywany jest czujnik DGPS.

W standardzie oferowane są dwa wałki wysiewające. Wysiane nasiona są transportowane pneumatycznie do czego wykorzystywany jest wentylator. Rozdzielenie nasion następuje przez blachy rozdzielające ulokowane przed wałem.

Maszynę łatwo wyregulować. Wykonanie próby kręconej nie zajmuje dużo czasu. Tegosem jest seryjnie wyposażony w prosty sterownik, który służy nadzorowania pracy wałka wysiewającego. Za pomocą sterownika regulujemy także elektrycznie dawkę nasion na hektar. Nowy siewnik może być nabudowany na sprzęcie uprawowym o szerokości roboczej 3 lub 4 m.

ptPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)