Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Sposób na spadek sprzedaży

Obrazek

Zagraniczne kontakty handlowe są nieocenione w chudych latach, bo pozwalają krajowym producentom utrzymać kondycję.

Jan Józefowicz25 grudnia 2016, 06:03

W trudnym dla branży 2016 roku znaczny udział eksportu pozwolił zrekompensować spadek sprzedaży na rynku krajowym. Tak oceniał mijający rok Marek Wietrzyk, prezes firmy Expom. W tym celu krośniewicki zakład nawiązał współpracę z firmą Weidemann w zakresie osprzętu do ładowarek.

Wśród przyszłościowych rozwiązań jest wieloczynnościowy agregat do spulchniania gleby z jednoczesnym doglebowym wprowadzaniem ciekłych preparatów biologicznych i nawozów. To produkt opracowany we współpracy z Przemysłowym Instytutem Maszyn Rolniczych w Poznaniu. Ostatnio pojawiły się też głębosze Pegaz z resorowym zabezpieczeniem zębów. Z kolei agregat podorywkowy Ajax Trio do uprawy roli na mniejsze i większe głębokości zyskał koło podporowe przydatne podczas transportu.

Nowością w ofercie firmy z Krośniewic są wały uprawowe Jacek Impuls, wyposażone w pierścienie stożkowe. Zaletą takich pierścieni jest uniwersalne zastosowanie. Kolejna nowość to wał Jacek Gladio, w którym na stalowej rurze o dużej średnicy są tzw. noże tnące do rozdrabniania resztek po kukurydzy. Firma wskazuje, że po napełnieniu rury wodą efekt pracy jest intensywniejszy.

Takie informacje skierował prezes firmy do dilerów, którzy ściśle współpracują z Expomem. Miało to miejsce podczas wręczenia upominków najlepszym sprzedawcom.

oprac. jj

Fot. Józefowicz1 z 2
Najlepsi dilerzy Expomu odbierają upominki.

Najlepsi dilerzy Expomu odbierają upominki.

2 z 2
Przeźrocze z prezentacji nowości Expomu, tu wieloczynnościowy agregat.

Przeźrocze z prezentacji nowości Expomu, tu wieloczynnościowy agregat.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)