Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Szybki sposób na mocowanie sterownika

Coraz częściej sprzęt rolniczy ma sterownik do kontrolowania i nadzorowania pracy, który należy zamocować bezpiecznie w kabinie.

Paweł Twardowski23 sierpnia 2018, 18:42
Siewniki, rozrzutniki, rozsiewacze nawozów, czy prasy, wszystkie te nowoczesne maszyny mają sterownik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Takie urządzenie trzeba umieścić w kabinie ciągnika w dobrze widocznym miejscu oraz tak by było w zasięgu ręki.

Często jednak zdarza się, że oryginalny uchwyt nie daje się bezproblemowo zamocować w naszym ciągniku lub co gorsza – nie mamy żadnego mocowania. Wówczas, jeśli nie chcemy ingerować w konstrukcje kabiny (wiercenie czy spawanie) warto skorzystać z naszego rozwiązania.

Do wykonania uchwytu potrzebny będzie kawałek blachy, który posłuży nam za podstawę do sterownika. Do zamocowania całości można wykorzystać uchwyty do rur instalacji wodnej.

Zazwyczaj w kabinie jest sporo elementów, które wykonane są z okrągłych profili, do których bez trudy przykręcimy wspomniane uchwyty.

Więcej szczegółów w wrześniowym wydaniu top agrar Polska. Zachęcam także do obejrzenia filmu poradnikowego!


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)