Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Nowość: terminal ISOBUS AmaTron4

25.05.2018

Drukuj

Nowość: terminal ISOBUS AmaTron4

Artykuł dostępny

AmaTron4 ma trafić na rynek z początkiem przyszłego roku. Terminal pracuje w systemie ISOBUS i ma zastąpić dotychczasowy terminal Amtron3. Największe zmiany w AmaTron4 to dotykowa obsługa, która pozwala na zmianę wyświetlanych okiem za pociągnięciem palca i większy wyświetlacz, który ma przekątną 8 cali. W menu urządzenia ustawia się jakie okna mają być wyświetlane.

r e k l a m aWszystkie funkcje terminala można obsługiwać dotykowo lub przyciskami, które umieszczono z prawej strony wyświetlacza. Terminal ma wbudowany czujnik ruchu. Jeśli zbliżymy rękę na ekranie zwiększa się wielkość ikon co ułatwia obsługę w czasie pracy w nierównym terenie.

Poza gdy widoczne jest okno nawigacji można obsługiwać dotykowo funkcje np. opryskiwacza czy rozsiewacza. To bardzo przydatna funkcja podczas rozpoczynania zabiegu, która pozwala zastąpić dodatkowy joystick. W starszych wersjach Amtron3 konieczne było powrócenie do okna obsługi maszyny, aby rozpocząć/zatrzymać oprysk lub wysiew nawozu.

Polecany artykuł

Dozowanie nawozu pod kontroląAmaTron4 może współpracować z joystickiem ISOBUS. Trminal umożliwia bardzo szybkie przypisywanie funkcji do każdego przycisku. Warto dodać, że nowym joystickiem można obsługiwać aż 36 funkcji.Kolejna nowość to możliwość podłączenia kamy do AmaTron4. Poza tym nowy terminal ISOBUS ma wbudowany czujnik zmierzchu, który automatycznie ściemnia wyświetlacz w zależności od ilości światła za na zewnątrz. Inżynierowie i programiści Amazone dopracowali każdy szczegół.Jeśli zmieni się dawkę nawozu/oprysku np. o 10% aktualnie wysiewana ilość nawozu/ciechy roboczej będzie podświetlona na kolor żółty (to samo dotyczy prędkości obrotowej tarcz w rozsiewaczu przy siewie granicznym czy krawędziowym). Kolor żółty to wyraźny sygnał dla operatora, że jeden z parametrów pracy maszyny odbiega od danych podanych w zleceniu.
Więcej o kolejnych nowościach Amazone, które zaprezentowano na Amatechnica będziemy pisać w najbliższych dniach.
dk

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii