Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Nowość: terminal ISOBUS AmaTron4

Obrazek

Firma Amazone zaprezentowała nowy terminal ISOBUS AmaTron4. Obsługuje się go dotykowo jak smartfon.

Dawid Konieczka25 maja 2018, 09:08
AmaTron4 ma trafić na rynek z początkiem przyszłego roku. Terminal pracuje w systemie ISOBUS i ma zastąpić dotychczasowy terminal Amtron3. Największe zmiany w AmaTron4 to dotykowa obsługa, która pozwala na zmianę wyświetlanych okiem za pociągnięciem palca i większy wyświetlacz, który ma przekątną 8 cali. W menu urządzenia ustawia się jakie okna mają być wyświetlane.

Wszystkie funkcje terminala można obsługiwać dotykowo lub przyciskami, które umieszczono z prawej strony wyświetlacza. Terminal ma wbudowany czujnik ruchu. Jeśli zbliżymy rękę na ekranie zwiększa się wielkość ikon co ułatwia obsługę w czasie pracy w nierównym terenie.

Poza gdy widoczne jest okno nawigacji można obsługiwać dotykowo funkcje np. opryskiwacza czy rozsiewacza. To bardzo przydatna funkcja podczas rozpoczynania zabiegu, która pozwala zastąpić dodatkowy joystick. W starszych wersjach Amtron3 konieczne było powrócenie do okna obsługi maszyny, aby rozpocząć/zatrzymać oprysk lub wysiew nawozu.

AmaTron4 może współpracować z joystickiem ISOBUS. Trminal umożliwia bardzo szybkie przypisywanie funkcji do każdego przycisku. Warto dodać, że nowym joystickiem można obsługiwać aż 36 funkcji.Kolejna nowość to możliwość podłączenia kamy do AmaTron4. Poza tym nowy terminal ISOBUS ma wbudowany czujnik zmierzchu, który automatycznie ściemnia wyświetlacz w zależności od ilości światła za na zewnątrz. Inżynierowie i programiści Amazone dopracowali każdy szczegół.Jeśli zmieni się dawkę nawozu/oprysku np. o 10% aktualnie wysiewana ilość nawozu/ciechy roboczej będzie podświetlona na kolor żółty (to samo dotyczy prędkości obrotowej tarcz w rozsiewaczu przy siewie granicznym czy krawędziowym). Kolor żółty to wyraźny sygnał dla operatora, że jeden z parametrów pracy maszyny odbiega od danych podanych w zleceniu.
Więcej o kolejnych nowościach Amazone, które zaprezentowano na Amatechnica będziemy pisać w najbliższych dniach.
dk


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)