Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Obory>

Maty zamiast legowisk

Obrazek

– Legowiska dla młodzieży nie spełniają swojej roli – uważa Waldemar Wyszyński z Nowych 
Wareli (woj. podlaskie). W swojej oborze postawił na boksy z gumowymi matami na rusztach.

Marcin Jajor22 lipca 2015, 06:00

– Obserwowałem legowiska przeznaczone dla młodzieży w wielu innych oborach. Nie zdają egzaminu, bo zwierzęta kładą się na nich w poprzek i tyłem, co często kończyło się urazami. U mnie młodzież ma dużo więcej miejsca – uzasadnia bohater naszego reportażu.

Hodowca, w nowo wybudowanej oborze dla 82 krów, całkowicie zrezygnował z legowisk dla młodzieży. Zamiast nich postawił na gumową matę o szerokości 2 m przeznaczoną na podłogę rusztową. Czy to rozwiązanie się sprawdza? Na jakie jeszcze elementy wyposażenia warto zwrócić uwagę decydując się na inwestycję?

Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź  w sierpniowym wydaniu „top bydło” od str. 14. Nie masz jeszcze prenumeraty? Możesz ją zamówić teraz korzystając z tego Formularza.

mj

Fot. JajorPicture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)