Reklama zniknie za 11 sekund

Małe dawki zaspokoją potrzeby

Obrazek

Recepta na dobrą kondycję loch w całym cyklu reprodukcyjnym to indywidualne karmienie. Nowoczesna technologia pozwala zautomatyzować ten proces.

Paulina Janusz-Twardowska25 grudnia 2017, 06:00
– Przy projektowaniu chlewni korzystałyśmy z doświadczenia męża, który jest głównodowodzącym w zakresie produkcji świń w naszych gospodarstwach – mówi Joanna Szudrowicz, która wraz z córką Angeliką zainwestowała w chlewnię na 400 loch.

Macieja Szudrowicza zainteresował system automatycznego żywienia loch w sektorach grupowych i porodówkach, który umożliwia dawkowanie małych ilości suchej paszy. Rozwiązanie to ma stymulować lochy do większego pobrania mieszanki, ale także ruchu oraz częstszego wypróżniania. Ponadto wypełnianie koryt ograniczoną ilością paszy zmniejsza jej straty, a co za tym idzie – daje oszczędności.

– System Gestal łączy ze sobą cechy stacji  paszowej i zwykłego stanowiska żywieniowego dla loch. Wydawał się łatwy w obsłudze zarówno dla zwierząt, jak i personelu – wyjaśnia decyzję o instalacji innowacyjnego na polskim rynku rozwiązania Maciej Szudrowicz. Gospodarstwo w Tłukawach jest czwartą chlewnią w Polsce, w której zamontowano technologię rodem z Kanady.

Jak funkcjonuje system Gestal? Jak oceniają jego działanie użytkownicy? Tego wszystkiego dowiesz się ze styczniowego numeru „top świnie” od strony 20.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)