Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Pogoda>

Nadciąga niż genueński. Czeka nas powrót zimy, mróz i śnieżyce?

Obrazek

Nadciągający nad Polskę niż genueński przynieść ma obfite opady śniegu. Załamanie pogody czeka nas w połowie tego tygodnia.

Karol Pomeranek16 stycznia 2023, 13:30
Niż genueński – jak tłumaczy portal pogodadlaslaska.pl – jest układem niskiego ciśnienia z rodowodem śródziemnomorskim. Powstaje w rejonie Zatoki Genueńskiej i stamtąd rozpoczyna swoją wędrówkę na północny wschód w kierunku Europy Środkowej.

W środę intensywne opady śniegu?

Według serwisu fanipogody.pl prawdziwy atak zimy czeka nas od środy.

– Wedle wyliczeń europejskiego modelu ECMWF już w środę w dzień nad Polską znajdzie się centrum niżu genueńskiego. Na północ i zachód od centrum niżu przemieszczała się będzie silna śnieżyca. W związku z tym już w środę spodziewamy się w kraju znacznego przyrostu pokrywy śnieżnej – podaje serwis.

Nie jedna a dwie śnieżyce nad Polską?

Z kolei według amerykańskiego modelu GFS intensywne śnieżyce nad Polską będą dwie. 

– Wedle wyliczeń amerykańskiego modelu obie śnieżyce przejdą bardziej wschodem kraju. Zwłaszcza ta piątkowa (inaczej widzie to ECMWF) ma być dość intensywna.

Temperatury spadną do -8?

Jak podaje serwis, ujemne temperatury pojawią się na większym obszarze Polski już w nocy z wtorku na środę. 

– W nocy z czwartku na piątek temperatury spadną nawet w okolice -8 stopni Celsjusza. W górach i na obszarach podgórskich. Pogoda na 5 dni przyniesie nam więc powrót zimy, również tej termicznej – szacuje Michał Kołodziejczyk z portalu fanipogody.pl. 
źródło: fanipogody.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)