Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Oświadczenia ws. dopłat bezpośrednich – zostały 3 dni!

12.03.2019

Drukuj

Oświadczenia ws. dopłat bezpośrednich – zostały 3 dni!

Artykuł dostępny

r e k l a m a

Jak informuje ARiMR, od 15 lutego br. rolnicy złożyli dotychczas niespełna 100 tys. oświadczeń zamiast wniosku przez internet o dopłaty bezpośrednie. W 2018 roku rolnicy złożyli ponad 430 tys. takich oświadczeń. Termin ich składania w tym roku mija w czwartek 14 marca. Agencja od 15 marca rozpoczyna przyjmowanie wniosków przez internet.

Kto może skorzystać ze złożenia oświadczenia?


Z tej opcji mogą skorzystać rolnicy, którzy spełnią 3 wymogi:
  1. w oświadczeniu (we wniosku) mają zdeklarowaną powierzchnię gruntów do 10 ha,
  2. ubiegają się tylko o opłaty, tj. jednolitą płatność obszarową (JPO), płatność za zazielenia, dodatkowe płatności, płatności do upraw chmielu, dopłaty do zwierząt – owce i kozy, płatności niezwiązane – tytoń,
  3. potwierdzają brak jakichkolwiek zmian w nawiązaniu do wniosku z 2018 r.

Do kogo udać się z oświadczeniem?


Oświadczenia będą przyjmowane przez powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można będzie złożyć osobiście, przez osobę upoważnioną bądź drogą pocztową. Warto pamiętać, że w przypadku wysłania oświadczenia listownie, terminem wpłynięcia oświadczenia jest data stempla wydanego przez pocztę.

Przypomnijmy, że w 2018 roku z możliwości złożenia takich oświadczeń skorzystało ponad 400 tys. beneficjentów płatności bezpośrednich. Warto pamiętać, że w tym roku po raz ostatni będzie można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie w wersji papierowej. Rolnicy, którzy rok temu składali wnioski za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus będą mieli na swoim koncie w aplikacji udostępniony wniosek w wersji z 2018 roku, w którym będą mogli dokonać stosownych zmian i wysłać go elektronicznie. Natomiast rolnicy, którzy nie złożą oświadczenia i nie wypełnią wniosku elektronicznie, będą mogli jeszcze ostatni raz złożyć go w wersji papierowej.  kk

Fot. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Sprawdź co w marcowym numerze top agrar Polska!

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii