Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Przepisy>

Obowiązkowe odblaski dla pieszych od 31. sierpnia

Obrazek

Od najbliższej niedzieli 31. sierpnia wchodzą w życie przepisy, które obligują wszystkich pieszych, poruszających się poza terenem zabudowanym i po zmroku, do noszenia na sobie elementów odblaskowych.

28 sierpnia 2014, 09:11

Takim elementem może być opaska umieszczona na ręce lub nodze, kamizelka odblaskowa, odzież lub torby i plecaki z paskami lub zawieszkami odblaskowymi.

Nowe przepisy wywołały wiele dyskusji i podzieliły opinię publiczną. Jedni uważają to za kolejna próba wyciągnięcia od podatników pieniędzy do budżetu państwa, ponieważ za brak odblasków na drodze piesi będą płacili mandaty w wysokości od 20 do nawet 500 zł. Z kolei ci, którzy często spotykają na swojej drodze po zmroku pieszych bez odblasków, popierają zmiany w prawie, uważając że poprawią one bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wejście w życie przepisów 31. sierpnia br. nie jest przypadkowe, ponieważ dzień później rozpoczyna się kolejny rok szkolny, a to właśnie dzieci często wczesnym rankiem i późnym popołudniem przemieszczają się po publicznych drogach w drodze do i z szkoły lub na przystanek autobusowy.

O tym jak bezpiecznie dzieci mogą przemieszczać się do szkoły przeczytacie w najnowszym, wrześniowym numerze "top agrar Polska" od strony 206. Zachęcamy do lektury! bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)